Yılan Yağının Saça Faydaları

Yılan Yağının Saça Faydaları

Saçı besleyen ve eski sağlığına kavuşmasını sağlayan yılan yağı, saç maskesi olarak kullanıldığı takdirde görünümünüze inanılmaz etkilerde bulunacaktır. Yılan yağının saça faydası bol miktarda bulunmaktadır. Omega 3 açısından zengin olan bu mucize yağ, saçlarınızın daha parlak ve gür görünmesini sağlamaktadır.

Yılan yağı alternatif tıpta çok sık kullanılmaktadır. Hem kadınların hem de erkeklerin en önemli sorunlarından birisi olan saç dökülmesine de faydalı olan yılan yağı, uzmanlar tarafından da önerilmektedir.

Yılan Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

 • Saçların hızlı bir şekilde uzamasını sağlamaktadır. Birçok kişi yılan yağı ne kadar sürede saç uzatır? gibi sorular sormaktadır. Bunun net cevabını kimse veremez. Çünkü: Beslenme ve diğer dış etkenlerde saç uzamasına etki etmektedir. Sizler düzenli olarak uyguladığınızda saç uzamasını fark edeceksinizdir.

 

 • Yılan yağı maskesi saç için aklınıza gelebilecek her türlü bakımı sağlamaktadır.

 

 • Kür, saçlarınızın dengeli ve sağlıklı bir biçimde gürleşmesine de yardımcı olmaktadır.

 

 • Yılan yağının saçlara olan bir diğer faydası ise, uçları kırılmış ve çevresel etmenlerden ötürü zayıflamış saç tellerini tedavi etmesidir.

 

 • Yılan yağı kürü, genetik olmayan saç dökülmelerinin önüne geçmektedir.

 

 • Kuru saç tellerini nemlendirmekte daha canlı ve parlak bir görünüm kazanmasını sağlamaktadır.

 

 • Yılan yağı kürü içerisinde barındırdığı vitamin ve mineraller ile saçları beslemektedir.

 

 • Saç diplerinin hava almasını sağlayarak, kepek, egzama, mantar ve saç diplerindeki yara oluşumlarına engel olmaktadır.

Yılan Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

Yılan yağı, saçlara birkaç farklı yoldan uygulanmaktadır. En çok tercih edilen yöntem kür olarak uygulanmasıdır. Fakat diğer uygulamalarda tercih edilebilmektedir.

 • Yılan yağını badem yağı ile iyice karıştırarak saç diplerinden saç uçlarına kadar masaj yaparak uygulayınız. Daha sonra saçlarınızı bone veya havlu yardımı ile sarınız. Birkaç saatin ardından saçlarınızı içerisinde kimyasal madde bulundurmayan bir şampuan yardımı ile temizleyin. Bu yılan yağı kürünü haftada bir kere düzenli olarak kullandığınız takdirde saça faydalarını rahatlıkla görecek ve hissedeceksiniz.

 

 • Yılan yağını saç dökülmesi yaşanan bölgeye birkaç damla olacak şekilde sürün. Yavaş yavaş masaj yaparak dökülen kısma yedirilmesini sağlayın. Yılan yağı masajı sayesinde genetik olmayan dökülmelerin önüne rahatlıkla geçebileceksiniz.

 

 • Eczanelerden temin edebileceğiniz yılan yağı sabunu ile saçlarınızı yıkadığınız takdirde, saçlarınız nem kazanacak ve günden güne sağlıklı bir biçimde gürleşecektir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir