Soğan Suyu ile Saç Uzatma Maskesi

Soğan Suyu ile Saç Uzatma Maskesi

Saç uzatma, benim gibi birçok kadının yaşadığı saç sorunları arasında yerini almaktadır. Saçlarımız kırıldığında, yandığında veya saçlarımızda değişiklik istediğimizde kestiririz. Daha sonra ise saçın yavaş uzamasından şikayet ederiz. Kuzenimin uyguladığı ve olumlu sonuç aldığı saç maskesini sizlerle de paylaşmak istedim.

Hızlı saç uzatma yöntemleri arasında kalıcı olarak yer edineceğini düşündüğüm saç uzatma kürünün hazırlaması ve uygulaması da oldukça basittir. Tarifini vereceğim soğan kürü ile saç uzatma maskesi, saç uzatmanın yanında saça parlaklık ve yumuşaklık katmaktadır. Bundan dolayı ekstradan saç kremi kullanmanıza gerek kalmayacaktır.

Konu başlığına ilk baktığınızda ‘ koku olmuyor mu ‘ gibi sorular aklınıza geliyor olabilir. Kokunun olmadığını ve günlük hayatı etkilemediğini rahatlıkla söyleyebilirim.

Soğan Kürü ile Saç Uzatma

Gerekli Malzemeler;

  • Bir adet orta boy soğan
  • Bir adet cezve
  • İçme suyu

 

Hazırlama ve Uygulama Aşaması;

Orta boy soğan soyulur ve bölünerek cezvenin içerisine konulur. Soğanın boyunu geçecek şekilde içme suyu ilave edilir ve kaynatılır. Kaynadıktan sonra ılıması için biraz beklenir. Ilıdıktan sonra saç diplerine ve uçlarına masaj yapılarak dökülür. Daha sonra bone takılarak ortalama 2 saat bekletilir ve şampuanla yıkanır.

  • Haftada iki kez uygulamanız yeterli olacaktır.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir