Sarımsak Kokusu Nasıl Geçer

Sarımsak Kokusu Nasıl Geçer

 

Sarımsağın saç bakımındaki önemini hepimiz biliyoruz. Bundan dolayı birçok saç maskesinde kullanıyoruz. Fakat kokusu etrafımızı rahatsız edebiliyor. Özellikle yaz aylarında bu koku çekilmez hale gelebiliyor.  Saç bakım maskelerinde sarımsak kokusuna çözüm için üç ( 3 ) tavsiyede bulunacağım. Bu öneriler belki kokuyu tamamen yok edemeyebilir fakat sarımsak kokusunu azaltacaktır.

1- Saç maskesine ekleyeceğiniz sarımsağı soyunuz. Eğer sarımsak dişleri büyükse onları da ortadan bölünüz. Soyduğunuz sarımsağı süt içerisine ekleyiniz. Ocağı koyup kaynatmaya başlayınız. Kaynama noktasına gelince ocaktan alınız ve süzünüz. Sarımsaklar artık koku yapmayacaktır.

2-  Sarımsağı rendeleyiniz. Kokusunu beğendiğiniz bir yağ ile dövünüz. Eklediğiniz yağı emince tekrardan yağ katınız. Bu şekilde sarımsağın kokusunu giderebilirsiniz.

3- İçerisinde sarımsak bulunan saç maskesini uygulayıp bekledikten sonra saçlarınızı hepiniz şampuan ile yıkıyorsunuzdur. Yıkadığınız bu şampuanın içerisine güzel ve yoğun kokulu bir yağ ilave ederek de sarımsak kokusunu geçirebilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir