Saç Ekimi Öncesi Muayene

Saç Ekimi Öncesi Muayene

Günümüzde pek çok çevresel nedenden dolayı erkeklerde ve kadınlarda saç dökülmeleri yaşanabilmektedir. Saçları dökülen kişiler bir sürü farklı yöntem ile saçlarını çıkartmak için uğraşmaktadırlar. Fakat saçları azalan kişilerde sadece saç ekimi işe yaramaktadır. Saç ekimi yaptıracak olan kişiler operasyon öncesinde cerrahlarını ve ameliyatı geçirecekleri hastaneyi iyi seçmelidirler. Bu seçimin sonrasında doktorlar hastaların üzerinde detaylı bir analiz ve muayene gerçekleştirirler.

İlk önce Saç PRP ve diğer estetik operasyonlarda olduğu gibi saç ekimini uygulayacak olan estetik cerrah tarafından hastalar titiz bir şekilde muayeneden geçirilir ve operasyonda yapılacak işlemler hakkında cerrah hastaya bilgiler verir. Cerrahın yapacağı bu muayenede seyreklik veya açıklık alan derecesi ölçülmektedir. Henüz dökülmemiş olan saçların sağlık durumuna ve sıklığına bakılmaktadır. Bu dökülmemiş olan saçlı alan açıklığı kapatacak kadar saç içeriyorsa hastalar da operasyon yapılmaktadır. Ama bu yöntem için hastada yeterli saç yoksa diğer yöntemlere başvurulur. Daha sonrasında kişi için saç ekim merkezlerinde bir analiz raporu oluşturulur ve bu rapor hakkında hastaya bilgiler verilir.

Ayrıca saç ekiminde uygulanacak olan teknik hastaya bağlı olarak değişmektedir. Yani her hastanın saç tipine bağlı olarak işlemler de değişmektedir. Bu yüzden hastalar cerrahlarını seçerken teknik açıdan yeterli bir cerrah seçmelidirler. Saç ekimi saç dökülmesi gibi problemler yaşayan kişilerin görünümlerini güzelleştirir ve hiçbir yüz gençleştirme operasyonuna gerek kalmadan oldukları yaştan daha genç gözükmelerini sağlar. Kişilerin özgüvenlerini de yerine getiren FUE saç ekimi işlemi öncesinde iyi bir cerrah seçmek son derece önemlidir.

Bilindiği üzere saç ekim işlemi hastaların saçlarının dökülmesini durdurmaz. Bu işlem ile sadece hastalarda seyrelmiş veya açılmış olan bölgeler biraz daha dolgun gözükür. Hastalar bu yüzden doktorlarına muayeneye gitmeden önce bunu bilmelidirler.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir