Oje sürmenin püf noktalarını biliyor musunuz?

Oje sürmenin püf noktalarını biliyor musunuz?

Her kadın için elleri çok önemlidir. Hem bakımlı hem de güzel durması adına çoğu kadın günün bir bölümünü ellerine ve tırnaklarına ayırmaktadır. İlk tanışma da, bir sohbette, temas durumunda her vakit için eller ön plandadır ve bir insanın bakımlı olup olmadığı ellerinden, parmaklarından ve tırnaklarından anlaşılır. Bakımlı olmak adına sürülen ojeler de kadınların uzunca bir vaktini aldığı için son derece can sıkıcı bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Saatlerce dikkatle sürülen ojelerin kurumasını beklemek zaman kaybı olarak karşımıza çıkar. Sürülen ojenin tırnak etrafına bulaşması, net ve güzel bir görüntünün olmaması oje sürmeyi âdeta bir çile haline getirir. Ancak oje sürmenin püf noktalarını bilen bayanlar bu şekilde sorunlar ile karşı karşıya kalmadan dakikalar içerisinde mükemmel tırnaklara sahip olabilir.

Oje sürerken bunlara dikkat edin!

Bakımlı ellerin sırrı, doğru manikür ve güzel sürülmüş bir ojeden geçiyor. Peki, oje sürmekte yeterince başarılı mısınız?

Sizler için, oje sürmenin 5 püf noktasını araştırdık. Bu püf noktalarıyla artık tırnak bakımınıza para ödemenize gerek kalmayacak. İşte doğru oje sürmenin 5 püf noktası

Tırnaklarınızı hazırlayın

Oje sürmeden önce tırnaklarınıza manikür yapmayı ihmal etmeyin. Kötü duran tırnak etlerinizi temizleyin ve daha önce sürdüğünüz ojenin tırnağınızın köşe kısımlarında kalan lekelerini mutlaka çıkarın.

Ne çok fazla ne çok az!

Oje sürerken fırçanıza ne çok az ne de çok fazla oje gelmemesine dikkat edin. Özellikle tırnak etlerinin kıvrımlı kısımlarına çok oje sürmemeye özen gözterin. Fırçanızda fazla oje olursa, tırnak kenarlarınızdan oje taşar ve kötü bir görüntü oluşur.

Tırnak etrafındaki deriye dikkat!

Tırnak etrafını çevreleyen derinize oje sürmemeye dikkat edin. Fırçanızı yalnızca tırnağınızın üzerinde gezdirmeye özen gösterin ve tırnağı çevreleyen deri kısmına oje fırçasını çok yaklaştırmayın.

En fazla 2 ya da 3 kat

Bazı ojeleri yapıları gereği en az iki kat sürmek gerekiyor. Ancak bu sayıyı 3’ten yukarıya çıkarmamalısınız. Çünkü oje katmanları arttıkça tırnaklarınız hem daha uzun sürede kuruyacak hem de kalın olduğu için bozulması çok daha hızlı olacaktır. Ayrıca ojenizin ilk katı kurumadan 2. katı sürmeye başlamamalısınız.

Parlatıcıyı unutmayın

Ojeniz kuruduktan sonra daha parlak görünmesini istiyorsanız, mutlaka cila ya da şeffaf parlatıcı sürün.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir