Lazer Epilasyon Kaç Seansta Biter?

Epilasyon bölgesine göre seanslar değişmektedir. Genel olarak bir kategoride toplarsak epilasyon seanslarında seans sıklığı gösteren yüz bölgesinde 1 ile 1,5 ay arasında, vücut bölgesindeki seanslarda ise 1 ile 2 ay arasındadır. Tabi seanslardan sonuç aldıktan sonra bu seans süreleri uzamaktadır.

Lazer Epilasyonda Birden Fazla Seans Gerekli midir?

Vücut kıllarında üç gelişim evresi bulunmaktadır. Bu evreler anajen,telojen ve katajendir. Bu farklı devrelerde kıl kökleri birbirinden bağımsız olarak geçmektedir. Lazer epilasyon ise daha yoğun olarak anajen dönemdeki kılları etkilemektedir. Bu nedenden dolayı  tek seansta maalesef tüyleri yok etmek mümkün değildir.

Lazer Seansları Ne Kadar Sürer?

Lazer epilasyonda uygulama yapılacak bölgenin genişliğine göre değişim göstermektedir. Buna örnek olarak da sırt bölgesi ve komple bacaklar. Bu bölgeler büyük olduğu için 1 ile 1,5 saat sürmektedir. Küçük bölgelerde ise örnek olarak bıyık, çene, bikini bölgesi, koltuk altı vs. gibi bölgelerde ise 10 ile 15 dakika süre yeterli olacaktır.

Lazer Epilasyonda Tüyler Kaç Seansta Bitmektedir?

5 parmağın 5 i de bir olmadığı gibi her insanın kıl yapıların da farklılık gösterebilir. Örnek olarak size bilgi vermek istiyorum. Bacak, genital bölge, koltuk altı gibi bölgelerde minimum 5 seans maksimum da 9 seansta bitmektedir. Sırt, kol, yüz bölgelerinde ise 7 ile 13 seans sonucunda bitmektedir. Bu tabi ki az önce belirttiğim gibi kişiden kişiye değişim göstermektedir.

Aynı zamanda şu bilgiyi de belirtmem gerekir ki; açık ten ile koyu ten arasında bile farklılık göstermektedir. Açık tenli bir kişinin kılları koyu renkli olduğundan dolayı lazer ışınlarının onları görmesi daha kolaylaşır ve daha hızlı sonuçlar alınabilir. Fakat koyu tenli kişilerde bu aynı şekilde olmaz ve sonuç daha uzun sürer. Vücut için ortalama olarak 7 ile 9 seans istenilen sonucu alırken; yüz bölgesinde ise 11 ile 13 seansa kadar sürebilir. Tabi ki seans süresini etkileyen bir faktör daha bulunmaktadır.

Kişinin hormonal sorunları var ise lazer epilasyonda seans sürelerinde sayı olarak artmaktadır. Hormonal bozukluğu olan kişiler öncelikle hormonal sorunların uzmanlar takibinde tedavi sürecine girmesi gerekmektedir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Cevap

  1. Özgee dedi ki:

    Genital ve koltuk altı için kaç sean ta biter.birde hamilelikte ara verilmesimi gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir