Kuruyan Cildinize Veda Edip Sizde Pırıl Pırıl Bir Cilde Sahip Olabilirsiniz

Kuruyan Cildinize Veda Edip Sizde Pırıl Pırıl Bir Cilde Sahip Olabilirsiniz

Güzellik göreceli bir kavram olsa da bakımlı olmak şahsi bir tercihtir. Güzel bir cilde sahip olmanın ise altın kuralı vardır buda bakımlı olmaktan geçer.

Güzel bir cilde sahip olmak için aklınızdan çıkarmamanız gereken ilk püf noktaysa kesinlikle bu bakım döneminde su faktörünün güvenilirliğidir. Sağlık kadar önemli olan su , günlük 2-3 litreye kadar çıkarmak gerekiyor. Bunun sebebi ise su vücudunuzda toksinler atmanızda yardımcı olduğundan deri bakımınıza da yardımcı olacaktır.

Güzel bir cilde sahip olmak için yapmanız gereken bir diğer vazife ise stresten ve düzensiz uykudan uzak durmaktır. Stres ve uyku bozukluğu ciddi sağlık sorunları olduğu kadar cildinizi de ciddi oranda tehdit eden bir sıkıntıdır. Cilt bakım kremleri kullanmak kadar önemli olan bir diğer husus da bu manada istirahat etmenize dikkat etmek ve stresten olabildiğince uzak kalmaya çalışmanızdır.

Cilt bakımında kuşkusuz ki kür durumunda hazırlayabileceğiniz materyaller de mevcuttur. Bunlar salatalık maskesi, yulaf ve ananas karışımının yüze sürülmesi, yüzünüzü gül suyu ile yıkamanız olarak adlandırılabilir. Kuru bir cildiniz var ise şeftali maskesi de işe yarayabilir.

Her bayan güzeldir ama her bayan bakımlı deyildir. Bakımlı olmak ve cildinize hak ettiği kıymeti göstermeniz hem fiziksel hem de psikolojik sıkıntılarınızdan kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Güzellik merkezleri, pahalı kremler bu sorunu çözmede yardımcı olsa dahi evde hazırlanan bakım ürünleri de yabana atılacak cinsten deyildir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir