Kınanın Saça Faydaları

Kınanın Saça Faydaları

Uzakdoğu’da yetişen özel bir bitki olan kına, tarih boyunca insanlar tarafından güzel görünmek için farklı şekillerde kullanılmaktadır. Kına, aynı zamanda farklı tedavi yöntemleri için de kullanılmıştır. Özellikle insan saçına çok faydalı olduğunu söyleyebiliyoruz. Bunun nedeni ise kına sadece saçın rengini değiştirmekle kalmıyor aynı zamanda sahip olduğu doğal bileşenleri ile hem saçın doğal gelişimini kolaylaştırıyor hem de genel olarak saç problemlerinde etkili oluyor.

Bu nedenle kınanın sadece saç boyası olarak değil aynı zamanda saç sağlığı için de kullanılabilir olduğunu söyleyebiliriz. Bu yazımızda ise kınayı saç bakımınızda nasıl kullanabileceğinizi ve kınanın saça faydalarının neler olduğuna değineceğiz.

Kınanın Saça Faydaları Nelerdir?

Kınanın saça faydaları aslında saymakla bitmeyecek bir dizi listeyi beraberinde getiriyor. Saç için kullanıldığına çoğu kez şahit olduğumuz kına, her ne kadar boya amaçlı kullanılıyor olsa da artık saç bakımı için de kullanabileceğimiz doğal bir bileşen olduğunu biliyoruz.

  • Kına, saçı boyamak amaçlı kullanıldığında “en doğal boya” olarak ifade edilebilir çünkü; kına diğer saç boyama ürünleri gibi kimyasal bileşen içermez, doğaldır ve bu sayede saçlarınız hava alır, sağlıklıdır.

 

Saçların kimyasal ürünlerle zarar görmemesi için bilindiği üzere kına ile saç boyama yapılıyor. Saça kınanın nasıl yakıldığını öğrenmek istiyorsanız ‘ http://www.evdesacbakimi.net/sac-kinasi-i-dogal-sac-boyasi-nasil-hazirlanir/ ‘ yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

  • Kepeğin tedavisi için en etkili yöntemlerden birisinin saça kına yakmak olduğunu biliyor musunuz?

 

  • Saç dökülmesi sorunu ile karşı karşıya kaldığınızda, saçınızı besleyici ve canlandırıcı özlere sahip kınayı kullanmak doğal bir çözümdür.

 

  • Kınayı tıpkı saçınızı besleyen özel bir krem gibi düşünün ancak en önemli farkı tamamen doğal olmasıdır. Bu krem saçlarınızı güçlendirir, canlandırır ve sağlıklı bir şekilde formda durmasını sağlar.

 

  • Saçların sağlıklı ve güçlü olabilmelerinde saç derisi önemli bir etkendir. Kına aynı zamanda saç derisini temizleyici özelliğe de sahiptir. Bu sayede saçların güçlü ve canlı bir şekilde uzamasını sağlar. Bu aynı zamanda beyaz saçlardan bir süre daha kurtulacağınız anlamına gelir.

 

Dikkat edilmesi gereken önemli bir ayrıntı ise kınanın saça en iyi şekilde etki gösterebilmesi için doğru bir şekilde kullanılmalıdır.

Saça Kına Yakarken Nelere Dikkat Edilmelidir

  • Kullanacağınız kınanın yeşil kına olmasına dikkat ediniz. Hint kınası veya başka kına çeşitleri saç bakımında istediğimiz etkiyi göstermeyecektir.

 

  • Kınanın saça vereceği renk tonunu sevmiyorsanız farklı renklendirici maddeler ekleyebilirsiniz. Fakat yapacağınız bu işlem doğallığın önüne geçeceği için tavsiye edilmez.

 

  • Kınayla saç bakımı yaparken aynı zamanda doğal renklendirici kullandığınızı unutmayın. Kına siyah ve siyah renk tonlarına yakın saçlara uygulandığında parlaklık katmaktadır. Saç kınası kumral saç renklerine uygulandığında ise kızıl saç rengi ortaya çıkmaktadır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir