Karanfilin Saça Faydaları Nelerdir

Karanfilin Saça Faydaları

Çok güçlü bir aromaya sahip olan karanfil, saçlarımız için de sayısız fayda barındırmaktadır. İçerisinde bulunan vitamin ve mineraller sayesinde pek çok saç probleminin giderilmesinde etkin rol almaktadır. Karanfil, aynı zamanda saç dökülmesi ve yıpranması gibi problemleri kısa sürede gidermekte ya da azaltmaktadır.

Karanfilin içerisinde A, E ve B6 vitaminlerinin yanı sıra potasyum, kalsiyum ve manganez bulunmaktadır. İçerdiği vitaminler; karanfilin saça fayda sağlamasında en önemli etkendir.

Karanfilin Saça Faydaları ve Kullanımı

 

Karanfilin saça faydalarından etkin bir şekilde yararlanabilmek için karanfil, saç maskelerinin içerisinde kullanılmalıdır. Aşağıda yapımı yer alan karanfil suyunun saça faydalarında çok merak edilen 3 soru bulunuyor. Bu sorular;

1- Karanfil saç gürleştirir mi?

2- Karanfil suyu saç çıkarır mı?

3- Karanfil suyu saç rengini açar mı?

Yukarıda çok fazla merak edilen soruların cevabı aşağıda karanfilin ve karanfil kürünün saça faydaları kısmında detaylı bir şekilde yer alıyor.

  • Karanfil, saçları gürleştirir ve hacim kazandırır.

 

  • Karanfil, ölmüş hücreyi yeniden var edemez. Bundan dolayı hücre yoksa saçta çıkaramaz. Fakat saç dökülmelerini azaltır ve saç uzamasına yardımcı olur.

 

  • Saç kırıklarını onarır.

 

  • Saçların kolay bir şekilde şekil almasını sağlar.

 

  • Saçlardaki elektriklenmeyi önler.

 

  • Saç derisinde oluşabilecek mantar gibi saç problemlerinin oluşma olasılığını azaltır.

 

  • Karanfil suyu saç rengini açar. Fakat biz saç rengini açma da karanfil suyu yerine papatya suyunu tercih ediyoruz. Papatya suyuyla saç renginin nasıl açıldığını öğrenmek istiyorsan buraya tıklayabilirsiniz.

 

  • Karanfilin saça faydalarından faydalanabilmek için karanfil suyunun düzenli olarak uygulanması gerekmektedir.

Karanfil Suyu Nasıl Hazırlanmaktadır?

 

Karanfil suyunun hazırlanışı oldukça kolaydır. Hazırlanışı sırasında gerekli olan malzemeler kavanoz, su ve karanfildir. 1 çay bardağı karanfili 1 litre suyun içerisine ekliyorsunuz. Kapağı kapalı şekilde 1 gün bekletiyorsunuz. Karanfil ve suyun birbiri ile karıştığından emin olduktan sonra karanfil suyunu saçlarınızda kullanabilirsiniz. Uyguladıktan sonra saçlarınızı tarak yardımıyla tarayarak karanfil suyunun saçlara daha etkili olmasını sağlayabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir