Evden Yapılabilecek İşler

Ülkemizde yaşanan işsizlik sorunu nedeniyle veya herhangi bir sebepten dolayı bir iş yerinde çalışmak yerine evinizde çalışarak para kazanma yolunu tercih edebilirsiniz. Günümüzde özellikle internetin yaygın olması internet üzerinden de iş olanakları sunmaktadır.

Home Ofis Çalışarak Ne Yapabilirim?

Home Ofis yani evden iş yapmak yurt dışında çok popüler bir yoldur. Kimi insan evinde yemek yapar , kimisi de internet üzerinden anket , yazarlık , özel ders vererek hayatını devam ettirmeye çalışır. Ülkemizin ekonomisi sadece evden iş yaparak aşırı paralar kazanmaya yetmese de yine de size yardımcı olacaktır.

Evden iş yaparak illaki zengin olacaksınız diye bir şey söz konusu değil! Ancak birazda olsa gelir elde edebileceğiniz işlerde bulabilirsiniz. Eğer evden çalışarak ne işe yapabilirim? Diye kendinize soracak olursanız sizlere bir kaç ipucu vermek isteriz. Böylece evden yapılabilecek işler nelerdir? Öğrenmiş olursunuz.

Evden Özel Ders Verebilirsiniz

Yabancı dil olarak ingilizce , almanca , japonca veya matematik , türkçe , fizik gibi ders kollarından birini biliyor ve müzik olarak gitar , keman , piyano gibi bir beceriye sahipseniz evinizde rahatlıkla ders verebilir ve başkalarına ücret karşılığı bu hüneri ve becerilerinizi öğretebilirsiniz. Özel ders ilanları olan yerlere vereceğiniz ilanlar neticesinde kısa sürede size geri dönüşler olacaktır.

 

Bunların dışında yabancı dillerde tercümanlık yaparak özel tercüme bürolarına evinizden çince , hintçe , rusça gibi çeviriler yapabilir ve ek gelir elde edebilirsiniz.

Web Tasarım Yaparak Para Kazanma

Son zamanlarda oldukça yaygın ve bir çok insanın ek gelir kaynağı olan internet dallarından biriside web tasarımcılığıdır. Web tasarım yapabilmek için kurslara giderek web dillerinden html , css , php , asp gibi diller öğrenebilir ve evinizden web tasarım yaparak ek gelir elde edebilirsiniz. Bu dilleri sadece kurslara giderek değil dilerseniz eğitim setleri satın alarak evinizde otururken de öğrenebilirsiniz.

Bunun dışında grafik programlarını öğrenebilir ve Photoshop , Freehand , İllustrator gibi grafik programlarını öğrenerek dışarıdan grafik tasarım ile kart , broşür ve afişler yaparak ek gelir elde edebilirsiniz.

Spor Eğitmenliği

Eğer spor dallarından birinde uzmansanız evinizin bir odasını bu iş için ayırabilir ve evde spor eğitmenliği yapabilirsiniz. Bu sporlara örnek verecek olursak karate , yoga ve bale gibi sporlar en çok evde verilen spor eğitimlerindendir.

Evden Organizatör Olmak

 

 

Evinizden organizatörlük yapabilirsiniz. Özellikle düğün , kına , nişan veya mağaza açılışları için ekibinizi ayarlayarak tedarikçilerle tanışabilir ve organize işini evinizden yürütebilirsiniz. Ancak bunu öğrenmeniz için ilk önce arkadaşlarınızdan başlamanızda fayda var. Örneğin bir nişan için tutulacak yer , sandalye masa ayarlamaları , içecekler ve yiyeceklerden hepsini organize edebilir ve kendinize ek gelir sunabilirsiniz.

Evden Catering Hizmeti Vermek

Eğer iyi yemek yaparım diyorsanız evinizden yemek yaparak bütçenize ek gelir sağlayabilirsiniz. Örneği 10 – 15 kişinin çalıştığı bir yere her gün evinizde yemek pişirerek belirli bir ücret karşılığında ek gelir elde edebilirsiniz. Özellikle bayanların oldukça fazla uğraştıkları mutfak sanatlarını paraya çevirebilirsiniz.

Bunların dışında evinizde dantel , örgü , tığ işi gibi işler yaparak veya el sanatları ile alakalı şeyler yaparak evinize ek gelir elde edebilirsiniz. Bu bilgiler umarım sizlere yararlı olmuştur.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir