Evde Yapılabilen Saç Bakım Maskeleri

Evde Yapılabilen Saç Bakım Maskeleri

Her kadın saçlarına çok değer vermektedir. Hal böyle olunca biz kadınlar saçların güzel olmasını ve bakımlı görünmesini istiyoruz. Bu yazımızda evde yapabileceğiniz doğal saç bakım maskeleri hakkında bilgiler sunacağım.

Doğal Saç Bakım Maskesi Nasıl Yapılır

Doğal saç bakım maskesi yapmak için çeşitli yollar ve yöntemler mevcuttur. Bugün sizler için 2 adet saç maskesinden bahsedeceğim. Bu yöntemler birçoğumuz maalesef bilmiyor veya yanlış uyguluyor. Durum böyle olunca sonuç alınamamaktadır.

Hemen size saç maskelerinden birinci olanı aktaralım;

Birinci maskemiz saç uzatma konusunda oldukça etkilidir. Kısa sürede ölü saç köklerini döker ve yerine daha güçlü saç kökleri çıkmasına yardımcı olur.

Gerekli Malzemeler;

 1. Bir ( 1 ) Ampul E vitamini ( Eczane’de bulabilirsiniz.)
 2. Bir ( 1 ) Ampul karışık B vitamini ( Eczane’de bulabilirsiniz.)
 3. Karışık saç bakım yağı ( Aktarlarda mevcut)
 4. Bir ( 1 ) kaşık zeytinyağı

 

Saç Maskesi Hazırlama ve Uygulama Aşaması;

 • Boş bir kap içerisine saç bakım yağından 1 kaşık ilave ediniz. Hemen ardından 1 kaşık zeytinyağı ilave ediyoruz. Üzerine de E vitamini ampulümüzü kırıyoruz.(Kırarken bir peçete yardımıyla kırınız, parmağınıza zarar gelebilir.)

 

 • B vitaminini de içine ilave ettikten sonra karıştırmaya başlıyoruz. İyice karıştırdıktan sonra bu maskeyi hemen kullanmanız gerekmektedir. Elinizle uygulamanız hem pratik hem de kolay olacağını düşünüyoruz. Saç aralarını açarak içlerine bu hazırlamış olduğumuz saç maskesini sürüyoruz.

 

 • Bu yöntem düzenli uygulandığında büyük olasılıkla pozitif sonuç vereceğini düşünüyorum.

 

Yumurta Saç Maskesi

Yumurta bilmiş olduğunuz gibi protein oranı çok yüksek bir üründür. Sağlık dolu olan bu ürün vücudumuza yararı olduğu gibi saçlara da inanılmaz fayda sağlamaktadır. Yumurta ile yapılan başka bir saç maskesine de göz atmak isterseniz buraya tıklayınız. Maskenin yapımı çok kolaydır, hemen size aktaralım;

Yumurta ile yapılan saç maskesi; yıpranmış saçları onarmak için en etkili maskelerden bir tanesidir.

Yumurtalı saç maskesinin hazırlama ve uygulama aşamasından kareler görüyoruz.

Yumurtalı saç maskesinin hazırlama ve uygulama aşamasından kareler görüyoruz.

 

Gerekli Malzemeler;

 • Bir ( 1 ) adet yumurtanın sarı
 • Bir ( 1 ) yemek kaşığı bal
 • Bir ( 1 ) yemek kaşığı zeytinyağı
 • Yarım çay bardağı süt
 • Bir ( 1 ) tatlı kaşığı lavanta yağı ( Saçınızın yumurta kokmaması için )

 

Hazırlama ve Uygulama Aşaması

 • Yumurtanın sarısını bir kaba koyup, çatal yardımıyla çırpınız. Hemen ardından bir yemek kaşığı zeytinyağı içerisine ilave ediniz. Bu esnada karıştırma işlemine devam ediniz. Bir ( 1 ) yemek kaşığı bal ilave edip karıştırmaya devam ediniz. Son olarak yarım çay bardağı süt ve bir tatlı kaşığı lavanta yağını ilave ediniz.

 

 • Hazırlamış olduğunuz karışımı saç köklerinden başlayarak saç uçlarına kadar masaj yaparak sürünüz ve otuz dakika ( 30) bekleyiniz. Şampuan ve ılık su yardımıyla saçınızı yıkayınız. Bu şekilde saçlarınıza haftada bir ( 1 ) veya iki ( 2 )  kez uygulama yapınız.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir