En Hızlı Zayıflama Yöntemleri

En hızlı zayıflama yöntemleri için bir çok yazı yazılıp çizilmiştir. Ancak sizlere tarifini vereceğimiz yöntemler diğerlerinden biraz daha farklı olacak. İnternet üzerinde fazlasıyla diyet tarifi bulabilirsiniz. Bu diyetleri yapan kişiler 7 gün diyeti, 1.100 kalori diyeti vs. gibi hatta sebze isimlerinden oluşan diyetler bile bulabiliriz. Bu hususta merak edilen ise, bu diyetler gerçekten hızlı kilo verdiriyor mu? Tabi en önemlisi de bu diyetler sağlıklı mı?

Şunu belirtmek isterim ki, internette bulduğumuz diyetlerin birçok kişiyi zayıflatmıştır. Fakat bu sizde aynı etkiyi bırakmayabilir. Metabolizma ve organlarınızın farklılıkları sebebiyle diğer kişi 5 kilo verdiyse siz 2 kilo verebilirsiniz. Önemli olan sizin sağlığınıza zarar vermemesi.

zayiflama

Eğer zarar verdiğini hissettiğiniz anda direk diyeti bırakın. En hızlı zayıflama yöntemi olarak su ve kas kaybı değil yağ kaybı yaşamanız gerekmektedir. Eğer sağlığımı etkilemeden zayıflamak istiyorum diyorsanız size tavsiyelerim…

Hızlı ve Sağlıklı Zayıflamanın Sırları

  • Alkol kesinlikle kullanmayınız. Gazlı ve alkollü içecek tükettiğiniz taktirde yağları yakmak yerine depolamaya başlarsınız. Bu da karın bölgesinde yağlanma oluşturur.
  • Akşam yemeklerini normalinden daha erken yiyiniz. Asla yemek üzerine uyumayınız.
  • Yemeklerden sonra tatlı tüketmeyiniz. Bu kilo almanıza sebebiyet verir. Hatta yemeklerden sonra şeker içeren meyvelerden uzak durmanızı tavsiye ederim.
  • Peki sıvı tüketimi hakkında da bilgi vereyim. Akşam yemekleri haricinde ılık su ve yeşil çay tüketmeniz gerekmektedir.
  • En önemli kısım spor kısmıdır. Peki ne tür egzersizler yapmamız gerekiyor. İnsanların en zinde olduğu vakit sabah vaktidir. Sabahları yarım saat erken kalkıp o yarım saat içerisinde egzersizinizi yaparsanız güne zinde başlarsınız ve bütün gününüz hareketli geçer. Gün içersinde tükettiğimiz ve farkında olmadan yağ kapasitesini arttırdığımız besinler vardır. Örnek olarak bisküvi. Küçük dikdörtgen bisküvilerin kalorisini incelediğiniz taktirde şaşıracağınız derecede kaloriye sahip olduğunu göreceksiniz. Öğünlerinizi her zaman düşük seviyede tutun. Tamamen doyana kadar yemeye çalışmayın. Acıktığınız taktirde de açlığınızı giderici besin tüketin. Tabi şunu da belirtmeden geçemeyeceğim. Her şeyin fazlası zarardır.
  • En önemli kısımlardan birisi de su tüketimidir. Yetişkin birinde % 60 oranında vücudunda su vardır. Tabi ki yaşamsal aktivitelerimizin çoğunu suya borçluyuz. Bu nedenle belirli miktarda tüketmemiz gerekmektedir. Metabolizmamızın yaktıklarını vücudumuzdan atmak için su içmemiz gerekmektedir. Bir insanın ortalama 13 – 14 su bardağı su tüketmesi gerekmektedir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir