Botoks Tedavisi için Artık Ameliyat Olmaya Gerek Yok

Botoks Tedavisi için Artık Ameliyat Olmaya Gerek Yok

Mimik hareketleriyle yüzdeki çeşitli kaslar sürekli kasılır, kasılmanın olduğu bölgelerde kırışıklıklar görülür. Zamana bağlı olarak cildin azalan hücre üretimi, azalan savunma durumu, kollajen ve elastik liflerde azalma ve de sürekli yapılan mimikler yüzümüzün kırışıklığının temel nedenidir.

Botoks işleminin oldukça kısa sürdüğünü vurgulayan Dr. Oltulu , “Botoks, kazayağı, alın, boyun, kızgınlık çizgisi, kaş kaldırmak için, terlemeyi engellemek için kullanılabilir. Uygulama süresi 10-15 dakikadır. İşlem sonrası bir acı ve sızı hissedilmez. Hastalar uygulama sonrası hemen normal iş yaşamına dönebilir. Botoksun tam tesiri 5 ile 7 gün arasında tamamiyle görülür.” şeklinde konuştu.

Yüz Botoksu hakkında bilgi veren Dr. Yüksel Oltulu,”Botoks yüzdeki yaşlanma belirtilerini çözmek veya oluşmadan engellemek, genç görünümü korumak için veya geciktirmek için uygulanan bir tedavi yöntemidir. Ciltte zamanla oluşan mimik ve yaşlanma belirtileri estetik cerrahinin sunduğu ameliyatsız tedavi alternatifleriyle giderilebilmektedir.” dedi.

Dr. Oltulu, “Yaşlanma ya da mimik kullanımıyla birlikte oluşan kırışıklıklar, ameliyatsız yöntem ile yalnızca birkaç dakika devam eden botoks enjeksiyonuyla kısa süre içerisinde tedavi edilebilir. Botoks enjeksiyonu güvenilirliği tıbbi araştırmalar ile ortaya koyulan, yalnızca estetik cerrahide deyil, bir çok tıp dalında da tedavi maksadı ile kullanılan bir prosedürdür. Hazırlanan botoks aşısı ince uçlu enjeksiyon yardımıyla kırışıklığa neden olan kaslara enjekte edilir. Böylece kasların hareket etmesini sağlayan sinir iletim sistemindeki asetilkolin salınımı engellenir. Bu sayede yüzde oluşan kırışıklıklar tedavi edilir, ayrıca ciltte kırışık oluşmasını engellemek için de tedbir alınır.”dedi.

Dudak çevresi kırışıklıkları ile ilgili,”Dudak çevresi kırışıklıklarında estetik cerrahinin sunduğu ameliyatsız tedavi tekniklerinden bir tanesi de botoks enjeksiyonu uygulamasıdır. Dudak çevresi kırışıklıklarında botoks tedavisi ortalama 15 – 20 dakika sürer. Dudağın anatomik yapısına uygun olarak gereken noktalara ince uçlu enjeksiyon iğneleriyle uygulanır. Minimal dozlarda uygulanan botoks enjeksiyonuyla dudak çevresindeki kırışıklıklar giderilerek dudağa genç ve gergin bir görünüm kazandırılır.Eğer bu işlem esnasında dudağa hacim ve dolgunluk da kazandırılmak istenir ise dolgu enjeksiyonu da uygulanır. İstenilen ölçüde dudak dolgun bir görüntüye sahip olur. Çünkü yaşlanmaya bağlı ya da mimik kullanımına bağlı olarak dudak çevresinde yalnızca kırışıklık deyil aynı vakitde hacim kaybı da oluşabilir. Bu sayede dudaklar kırışıksız ve dolgun bir görünüm kazanarak çok daha estetik bir hale getirilir.” şeklinde bilgi verdi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir