Argan Yağının Saça Faydaları

Argan Yağının Saça Faydaları

Argan yağı aynı zamanda “Fas yağı” olarak bilinir. İsminden de anlaşıldığı üzere argan yağı, Fas’ta yetişen özel bir ağaç türü olan argan ağacından elde edilmektedir. Argan yağının saça olan faydaları oldukça fazladır. Bu nedenle pek çok şampuan markası da “argan özlü” ifadesiyle ürünlerini satışa sunmakta, pazarlamasını yapmaktadır.

Argan yağının içeriğinde E vitamini ve keratini güçlendirici bileşenler bulunmaktadır. Dolayısıyla saçlarınıza doğal bir bakım yapmak için en iyi seçeneklerden birisidir. Bu nedenle “argan özlü” ürünler yerine, argan yağını doğal olarak kullanmanızı öneriyoruz.

Argan Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Argan yağıyla saç bakımı geçmişten beri tercih edilmektedir. Argan yağını saçınıza uyguladığınızda birçok faydasını göreceğinizden ve hissedeceğinizden emin olabilirsiniz. Bu faydaların bir kısmını ise düzenli olarak uyguladığınızda zamanla görebilirsiniz.

  • Saçlarınızı doğal bir şekilde canlı göstermek için kullanılabilir. Doğal parlaklık verir ve saçınızın doğal formuna zarar vermez.

 

  • Saç kırıkları probleminiz varsa, çözümü için argan yağı kullanmak iyi bir seçenektir.

 

  • Argan yağı, yıpranmış olan saçları canlandırmak ve gerçek formuna geri getirmek için iyi bir seçenektir.

 

  • Saçlarınızın boyanması ile zarar görmesi durumunda, fazla güneşte kalmasından dolayı zarar görmüş olması durumunda da argan yağını kullanmak doğru olacaktır. Bu sayede saç eski ve doğal formuna kavuşur.

 

  • Saç dökülmesi problemi yaşayanlar için de tercih edilebilecek doğal saç bakım yağıdır. Argan yağı saç uzatır mı? Sorusunun cevabını ise argan yağı saç faydalarının bu maddesi cevap olacaktır. Saç dökülmesini durduktan sonra besleyici özelliği sayesinde argan yağı saçları uzatacaktır.

 

Argan Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

Argan yağını saç köklerinizden başlayarak saç uçlarına kadar parmak uçlarınızla masaj yaparak doğrudan uygulayabilirsiniz. Fakat öncesinde saçınızı, saç tipinize uygun ve mümkünse doğal bir şampuan ile yıkamış olmanız gerekiyor. Bu sayede argan yağının etkisi artacaktır.

Argan yağı kullanımı ile ilgili dikkat edilmesi gereken önemli bir ayrıntı ise ne kadar miktarda kullanmanız gerektiğidir. Miktar, saç uzunluğuna ve saç hastalığına göre değişkenlik göstermektedir. Bundan dolayı en iyi ölçü miktarını sizler belirleyebilirsiniz. Argan yağını kullandıktan sonra ortalama 2-3 saat boyunca saçta bekletilmesi gerekmektedir. Özellikle de saç dökülmesi problemine karşı kullanıldığında, etkisinin görülebilmesi için 3-4 saat boyunca saçında bekletilmesi gerektiğini söylemeliyiz. Bekleme süresinde saçınızı havlu yardımıyla sarabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir