Aloe Veralı Saç Maskesi

Aloe Verayla Saç Bakımı

Aloe vera saç bakımı için sıklıkla kullanılan bitkiler arasında yer almaktadır. Genellikle, şampuan ve diğer saç bakımı ürünlerinin içerisinde bulunsa da en iyi sonucu almak için bitkinin taze halini kullanmak gerekmektedir. Evinizde rahatlıkla besleyebileceğiniz bir saksı çiçeği halinde bulunan aloe veranın yaprağından bir dal koparıp içerisindeki sıvıyı çıkararak kullanabilirsiniz.

Aloe vera saç uzatır mı? Sorusu saçlarına değer veren kişiler tarafından sıklıkla sorulmaktadır. Aloe veranın saç uzatma etkisi direkt olarak yoktur ancak saçların daha sağlıklı olmasını sağladığından ötürü saçlarınız daha kolay uzamaktadır.

Aloe Vera Bitkisinin Saça Faydaları

  • Aloe vera bitkisinin dolaşım hızlandırıcı etkisi bulunmaktadır. Bu etkisi sayesinde saç derinizin daha sağlıklı olmasını sağlar ve saç uzama hızını arttırır.

 

  • Kepek problemine karşı en kısa sürede etki eden bitkilerden bir tanesidir.

 

  • Yağlı saçların fazla yağının azalmasını sağlar. Ancak kullanımı bırakıldığında, bu etki de geçecektir.

 

  • Kuru saç derisinin daha yağlı olmasını sağlamasa da derinizi yumuşatarak kuru saçın verdiği zararların ortadan kaldırılmasını sağlar.

 

Aloe Vera Maskesi Nasıl Yapılır?

Aloe veralı saç maskesini yapmak için bitkinin 2 adet yaprağını koparın. Dibinden ucuna doğru katlayarak sıktığınız bitkinin yaprağından çıkan jeli bir kaseye alın. Üzerine yarım limonun suyunu sıkın. Son olarak isteğe göre sızma zeytinyağı ya da badem yağı ilave ederek iyice karıştırın. Ortaya hafif kıvamlı bir karışım çıkacaktır.

Aloe vera bitkisin üzerindeki jeli bu şekilde alacaksınız.

Aloe vera bitkisin üzerindeki jeli bu şekilde alacaksınız.

 

Aloe vera bitkisi ve jeli

Aloe vera bitkisi ve jeli

Hazırladığınız saç maskesini saçlarınızın dibine sürün ve parmak uçlarınız ile masaj yaparak iyice yedirin. Bir ( 1 ) saat bekledikten sonra saçınızı ılık suyla yıkayın. Ardından elma sirkesi ile saçlarınızı durulayın.

Aloe veralı saç maskesini haftada iki ( 2 ) kez uygulamanız yeterli olacaktır.

İlgili Aramalar
aloe vera saç maskesi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

2 Cevaplar

  1. Semiha Yanık dedi ki:

    Selam bende saçlarım için her şeyi denedim her maskeyi yaptım ama sonunda bir arkadaşımın tavsiyesiyle zigavusun çıkarmış olduğu aloe veralı sac maskesini denedim. Arkadaşlar inanın o yapmış olduğunuz ugraşlara değmez zaten bir işe de yaramıyor ben şuan çok memnun olduğum için yazıyorum. Tavsiye ederim.

  2. Merve dedi ki:

    Merhaba ben Zigavus’un aloe veralı saç bakım maskesini kullanıyorum 🙂 Çok memnunum aloe veralı harika bir bitki.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir